
Az intenzív kutatás innovatív megoldásokat keres napjaink kihívásaira, mint az élelmiszerbiztonság, egészséges élelmiszer, a klímavédelme vagy akár a zöldenergia hasznosítása. A bemutatott tudományos eredmények, az új fajták egyértelműen bizonyítják, hogy a precíziós technológiák igen is tudnak segítséget nyújtani a fenti kihívások kezeléséhez. Ezen szerepük csak fokozottabb lesz a jövőben, és az új technológiákat elutasító közösségek vesztesként kerülhetnek ki a globális agrártermelési kihívásokkal vívott küzdelemből.
Mint ismeretes a tudomány új korszakot nyitott a specifikus génszerkesztés módszerének kidolgozásával. A Nobel díjjal elismert kutatási eredmény napjainkra új tenyészanyagok létrehozását tette lehetővé. Ez a tanulmány bemutatja, miként lehet egy kiválasztott gén egyetlen nukleotid építőkövét kicserélni, hogy betegség ellenálló növény vagy háziállat születhessen. Ezek a szervezetek, az Új Genomikus Technológiák (NGTs) termékei, és nem esnek a GMO szabályozás hatálya alá. Ez a szabályozást az EU Bizottság javaslata alapján az EU Parlament is többségi szavazattal támogatta.
A bemutatásra kerülő biotechnológiai példák biztosan segítik a hazai döntéshozókat a fejlesztési irányok megválasztásában, és a világtendenciákhoz való alkalmazkodásban. Természetesen, mint oktatási anyag is jó szolgálatot tehetnek a kísérleti példák, amelyek között hazaiak is szerepelnek.